Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

012016 Bendruomenių metai buvo tarsi padėkos išraiška ir įvertinimas, kad šios Lietuvoje visuomenės iniciatyva susibūrusios organizacijos, bet jau galėdamos remtis Vakarų Europos patirtimis ir pavyzdžiais, sparčiai siekė gyvenimo kaitos savo mini arealuose – kaimuose pagal seniūnijas ar kitus bendruomeniškus susivienijimus. Šakių krašte šis reiškinys prasidėjo 2002 m. nuo 3 bendruomenių centrų (BC) ir sparčiai vystėsi. Dabartiniu metu rajone turime 41 BC.

02Nuėjus tam tikrą kelio atkarpą, bendruomenių visuomenei kyla poreikis atsigręžti atgal ir įvertinti, kas padaryta per 15 jų gyvavimo ir veiklų metų, kurie prasidėjo tik gerais norais ir be jokio patyrimo. Dėl to teko ypač jautriai įsiklausyti į kolektyvinį kiekvienos vietovės visuomenės balsą, jį suglaudinti, sutelkti ir nukreipti į konkrečius sprendimus, labiaiusiai reikalingus kiekvienai konkrečiai vietovei. O tada jau imtis veiksmų.
Per minimą 15 metų laikotarpį daugelyje vietovių padaryta neįtikėtinai daug. Todėl Bendruomenių centrų asociacija yra numačiusi išleisti leidinį, atspindintį mūsų veiklų pasiekimus. Tai būtų leidinys ne tik mūsų dabarčiai, ateičiai, bet ir istorijai, nes laikas labai greitai bėga.
03Leidinyje būtų pristatomas kiekvieno BC glaustas, tačiau labiausiai atspindintis vietovės dvasią aprašas, ir atskleidžiantis, kokiomis veiklomis prisidėjo benruomenė, saugodama ir turtindama tą dvasią. Tai turėtų būti ne smulkus veiklų išskaičiavimas, o apibendrintas jų poveikis vietovės raidai. Leidinį turėtume papildyti labiausiai vietovę charakterizuojančiomis nuotraukomis. Jį siūloma sudaryti pagal seniūnijas ir atspindėti visas tos seniūnijos bendruomenes. Tuo labiau, kad pamatinę medžiagą leidiniui, atrodo, turime. Juk neseniai ruošėme strateginius planus ir detaliai analizavome savo veiklas ir vizijas bei kūrėme misijų kryptis ( prisiminkime 2015 m. ir žuvies griaučių schemas). Tuo metu atlikta analizė dabar turėtų labai praversti, ruošiant apibendrinamąjį bendruomenių veiklų leidinį.
Taigi kviečiame bendruomeniečius pirmiausiai pamąstyti, paskui sutelkti redakcinę komisiją, tada pasiskirstyti pareigomis ir imtis darbo.

BCA tarybos informacija

Joomla templates by a4joomla