Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

012016-ieji Bendruomenių metai buvo kaip niekada aktyvūs Keturnaujienos bendruomenės centre. Renginių čia užderėjo kaip derlingą rudenį obuolių. Metai pradėti Sausio 13-osios aukų paminėjimu. Gyventojams norėjosi prisiminti šią prasmingą dieną, todėl pirmą kartą surengtas tokio dvasingo turinio laisvės gynėjų minėjimas. Kaip ir visoje Lietuvoje, Keturnaujienoje buvo uždegtas atminimo laužas. Prie jo susirinkę keturnaujieniečiai pagerbė už laisvę žuvusius patriotus, pasakojo istorijas, kur patys buvo tą siaubingą naktį, ir atskleidė, ką kiekvienam iš jų reiškia laisvė.
Toliau – vėl patriotinis akcentas. Lietuvos Nepriklausomybės 98- osioss metinės paminėtos Vasario 16-ąją surengiant nedidelį, bet jaukų minėjimą. Giedant Valstybinį himną, salėje tvyrojo stiprybės, vienybės ir artumo jausmai. Buvo prisiminta šios dienos priešistorė ir kas vyko toliau. Minėjimą pratęsė akustinis Arūno Danieliaus koncertas.


Moters diena Keturnaujienos bendruomenėje buvo paminėta ypatingai. Tos dienos proga vyko jaukus moterų pasisėdėjimas, joms pasidžiaugiant šia gražia diena ir artėjančiu pavasariu. Tokios gražios progos pabūti moterų apsuptyje nepraleido ir Sintautų seniūnas Kęstutis Birbilas, atvykęs moterų pasvekinti su daugybe tulpių.
Kovo 11-ąją paminėta 1990 metais pasirašyto Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo akto sukaktis. Minėjimas pradėtas Justino Marcinkevičiaus eilėmis apie laisvę, kurios įprasminimas visada yra aktualus. Minėjimo metu buvo apdovanoti vaikai, piešę piešinius laisvės tema. Vyko Sintautų kapelos „Sintuola“ koncertas.
Tradiciškai pirmąjį Gegužės mėnesio sekmadienį buvo minima Motinos diena. Jaukaus susibūrimo metu koncertavo Albinas Šlakaitis.
02Birželio mėnesis buvo itin aktyvus bendruomenės gyvenime, nes būtent birželį pradėtas vykdyti projektas „Mes reikalingi vieni kitiems“. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansuotas projektas padėjo atnaujinti inventorių bendruomenės centre: pakeisti seni jau aplūžę stalai bei kėdės, įsigyta kitų svarbių prekių. Projekto ir gerų bendruomenės narių dėka buvo atnaujinta tinklinio aikštelė. Vienu pagrindinių projekto akcentų buvo Joninių šventė. Jos metu vyko įvairūs užsiėmimai, kurie į bendrą veiklą įtraukė įvairias bendruomeniečių amžiaus grupes. Vyko sportinės varžybos, mažieji užsiėmė piešimu, o smalsiausios bendruomenės mergaitės mokėsi vainikų pynimo meno. Projektas buvo trumpas, bet efektingas, jis užbaigtas rugpjūčio paskutinįjį savaitgalį – palydint vasarą.
Birželio 11d. visi aktyviausi bendruomeniečiai vyko į Gelgaudiškio dvarą, kuriame visą dieną smagiai šurmuliavo rajoninis bendruomenių sąskrydis. Jo metu keturnaujieniečiai kaip ir kitos bendruomenės prisistatė, papasakojo apie save bei savo nuveiktus darbus. Vėliau pateikė savo gamintus ir atsivežtus gardumynus, kuriems neatsispyrė nė vienas. Kai kas net pakartoti prašė. O praėjus po šio renginio savaitei ir sustiprinus bendruomenės entuziastų pajėgas, buvo apsilankyta ir Karklėje – Lietuvos kaimo bendruomenių 13-ajame sąskrydyje. Iš jo visi grįžo išplėtę pažinčių ratą, atsipalaidavę ir naujais pamąstymais praturtinę savo idėjų kraitę .
Surengta jau tradicine tapusi rudens šventė „Raudonskruostis obuoliukas“. Jos metu bendruomenės aikštėje kvepėjo gardžiausiais obuolių pyragais bei uogienėmis. Apdovanotos geriausios šeimininkės, vyko aukcionas.
Metus bendruomenė paženklino gerais darbais. Kiekvienais metais Keturnaujienos bendruomenės centras lanko vienišus sunkiai gyvenančius senyvus žmones. Šie metai nebuvo išimtis. Aplankyti visi vieniši seneliai, visiems palinkėta sveikatos, nes ji - didžiausias turtas. Žinoma, Kalėdos – tai ir dovanų metas, todėl visiems buvo įteiktos dovanėlės praskaidrinančios šį šaltą, bet tuo pačiu ir stebuklingą laikotarpį.
2016-ieji buvo labai geri metai Keturnaujienos bendruomenės centrui, o 2017-ųjų tikimės dar geresnių. Tomis kryptimis ir dirbsime!

Keturnaujienos bendruomenės centro pirmininkė Birutė Ūsienė

Joomla templates by a4joomla