Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

01Lapkritis kaip visada – pilkas, niūrus ir ne vienam sukelia depresyvią nuotaiką, kuri daugeliui mūsų apriboja fizines ir psichines galias. Tačiau ar tam reikia pasiduoti? Tikriausiai ne. Juk kiek daug yra būdų nuotaikai pakelti, tik rinktis tam reikia pačią tauriausią, emociškai paveikiausią priemonę. Sudargo kraštas, besibaigiant lapkričiui, tiesiog dovanų gavo puikią giedros nuotaikos dieną, nes virš šios vietovės horizomtų sklandė Pegasas, graikų mitų personažas, poetinės kūrybos įkvėpėjas. O kaip visa tai atrodė?

02Pernai pirmą kartą džiaugėmės neįprastai Sudargo visuomenei pristatytu poetinio žodžio skambėjimu. Tada skaitlingas šio žodžio kūrėjų būrys pirmą kartą atrado Sudargą ir savo atradimą patvirtino daugiatiražio poezijos rinkinio ,,Poezijos spalvos" pristatymu. Šio leidinio pamatai – Facebook'o grupės kūrėjų ,,Poezija – gražios eilės, mintys, žodžiai" rašytinis įforminimas almanache. Šiemet kūrėjai – gyvenime įvairiais pasiekimais pasižymėjusios asmenybės, o kūryboje – plunksnos broliai ir sesės - suskrido, sugužėjo į Sudargą. Kad savosios aplinkos ir klausytojų būryje įtaigiai išryškintų poetinio žodžio spalvų emocionalumą, perteikiamą iš kiekvieno autoriaus lūpų. O autorių buvo visa aibė – net 34. Kas juos štai jau antrą kartą patraukia į Sudargą? Jokios čia paslapties esama? Sudargo krašto žemėje gyvena ir kuria viena jų kolegė Gema Flėderytė Sotikova. Jos stiprybė - lyriškas švelnumas, sielos jautrumas, gilios elegiškos eilės, kurių klausytis ir neatsiklausyti. Šituo ji, matyt, populiari ir savo draugų tarpe. O be to ir Sudargą ji moka pristatyti, kad čia – stebuklų žemė. Tai gal todėl šiais metais Pegaso įkvėptųjų susitelkė dar didesnis būrys. Tarp jų – ir almanacho sambūrio iniciatorė Rita Kačerauskaitė-Kavoliūnienė, kuriai organizuoti poetų sambūrio susitikimus tenka gyvenant Anglijoje. Bet atstumas jai nesutrukdo šventėse būti kartu su savo globojamaisiais, kurie ją pagarbiai MOTINĖLE vadina, O kad šioje veikloje ji įkūnija meilę savo Tėvynei Lietuvai, apie tai bylojo jos eilės – graudūs, emigranto karčią dalią apdainuojantys posmai.
03Kitas šių metų šventės akcentas – muzikinis mono spektaklis. Jį pagal Gemutės eiles išpildė tik du atlikėjai: bardas Algimantas Rašimas ir jaunas akordeonistas Deividas Jučas, ir tai buvo nuostabiai gražu. O šiaip poezijos popietėje paskambėjo visų visų autorių poezija, nuspalvinta vis kitokiais jausmais, kitokiu skambėjimu. Juk ir autorių įvairovė didelė. Tarkim, jų tarpe mokytoja ekspertė iš Elektrėnų, Nepriklausomųjų rašytojų sąjungos narė, literatų klubo Strėva pirmininkė savo kraityje turi 22 poezijos ir metodines knygas, yra 37 knygų redaktorė, 15 almanachų dalyvė. Ir panašių su didžiuliais nuopelnais yra ne vienas. Tačiau yra ir tik pradednčiųjų auginti kūrybinius savo sparnus. O auginti juos tokių šaunių kolegų būryje tikrai yra puiku.
Tačiau šventė - ne tik Sudarge. Visai vakarėjant ji persikėlė į Kidulius, į Vinkšnupio kaimo turizmo sodybą (šemininkas Alvydas Pečiulis). Čia prisijungė dar du bardai – Darius Leveckis ir Vytas Germanavičius (dainuojamoji poezija).
O ką jie visi atranda Sudargo ir Kidulių krašte? Šito paklausta Gemutė nelabai mokėjo atsakyti. Sako, kad poetai ir juos lydintys fotografijos menininkai čia pajuntą šiltą jaudinančią aurą. Tačiau jie laukia gegužės mėnesio, kai galės susipažinti su piliakalnių žeme tada, kai ji sušvytės visu savo grožiu. To mes, sudargiečiai, nuoširdžiai ir linkime.

 

Alberta Natalija Dragūnaitienė, Sudargo BC

Joomla templates by a4joomla