Spausdinti
Kategorija: Bendruomenių naujienos
Peržiūros: 786

03Kriūkų bendruomenės centras plėtodamas savo veiklą nuolat ieško sprendimų, kaip paskatinti įvairių kartų bendruomeniečių, ypatingai vaikų ir jaunimo, kryptingą užimtumą, sudarant sąlygas turiningam laisvalaikiui, tenkinant bendruomeniečių saviraiškos bei bendravimo poreikius. Dėmesys skiriamas ir verslios bendruomenės kūrimui. Tuo tikslu vykdant projektus buvo įsigyta sublimacijos technologijos įranga, kuria galima perkelti užsakovo pageidaujamus užrašus ir spalvotus vaizdus ant tekstilės, keramikos, metalo ir kitų paviršių gaminių: marškinėlių, maišelių, prijuosčių, pagalvėlių, puodelių, magnetukų, raktų pakabukų, dėlionių ir kt. Džiugu, kad ši veikla įgauna pagreitį.

02Kai kurie bendruomenės vykdomi renginiai ir akcijos tapę jau tradiciniais. 2016 m įvyko jau penktoji sporto šventė „Sportuoju aktyviai – gyvenu sveikai". Tai puiki galimybė kartų bendravimui, saviraiškai, sveikos gyvensenos propogavimui, aktyviam laisvalaikiui. Svarbiausiai geras rezultatas - aktyvesnė bendruomenė, puoselėjama aplinka, draugiškos partnerystės, sveikos gyvensenos, aktyvaus poilsio, savanorystės skatinimas. Dalyvauja ne tik rajono, bet ir respublikos vietovių komandos: Kauno, Seredžiaus, Vilniaus, Vilkaviškio. Gausus dalyvių skaičius, įvairios veiklos – tiek komandinės, tiek individualios. Varžomasi futbolo, paplūdimio tinklinio, stalo teniso, oro ritulio, stalo futbolo, smiginio, šaudymo ir kitose rungtyse. Nepamirštami ir patys mažiausieji – organizuojamos estafetės ir žaidimai. Įjungiamos įvairios vietos organizacijos: Visuomenės sveikatos biuras, medžiotojų būrelis, Kriūkų mokykla, UAB „Agrolina", sporto klubas „Audra" ir kt. Šiais metais šventę paįvairino aerobikos ir pilates užsiėmimai pagal Kūno kultūros ir sporto departamento finansuotą projektą „Sveikame kūne sveika siela".
Džiugu, kad jau penktus metus organizuojamas fotografijų konkursas. Dažnai fotografija perteikia daugiau informacijos ir emocijų nei paprastas tekstas. Ji užfiksuoja akimirką. 2016 m. fotokonkurso tema - „Kartu mes – jėga!". Nugalėtojai apdovanojami miestelio šventės - Oninių metu. Tradicine tapusi ir labdaros akcija, kurios metu prieš Šv. Kalėdas lankomi vieniši seneliai. Stiprus vienybės jausmas apima liepos 6 d. giedant „Tautišką giesmę" ant Žemosios Panemunės piliakalnio.
01Bendruomeniečiams rūpi ir miestelio aplinka, todėl nuolat inicijuojamos talkos ir kitokio pobūdžio akcijos, kurių metu kuriamos jaukios ir saugios erdvės laisvalaikio praleidimui bei sportui. Tam tikra tradicija tapo ir skirtingų krypčių praktiniai užsiėmimai, kurių metu naudojant įvairias priemones ir technologijas susipažįstama su tam tikros srities menais bei amatais. Tokie užsiėmimai ne tik moko naujų dalykų, bet ir sudaro puikias sąlygas bendravimui ir bendradarbiavimui bei prasmingam laisvalaikiui.
Organizuojamos ir tolesnės išvykos, kurių tikslas - ne tik kultūrinė programa, laisvalaikis, bet ir puiki galimybė pasisemti patirties ir idėjų iš kitų bendruomenių.
2016 m. bendruomenė gavo paramą ŽUM projektui „Moderni aplinka bendruomenės ateičiai" ir įsigijo šiuolaikišką inventorių ir pažangią buitinę techniką, pasigamino bendruomenės vėliavą.
Kalendoriniai metai užbaigiami tradicine Kalėdine švente. Jos metu pasidžiaugiama nuveiktais darbais, dalijamasi dovanėlėmis, netrūksta įvairių staigmenų, palinkėjimų, pažadų ateinantiems metams ir gerų emocijų. Džiugu, kad mokama ne tik darbus kartu planuoti ir dirbti, bet ir linksmai pabendrauti, pasibūti kartu.
Siekiame, kad vykdomos veiklos taptų bendruomenę vienijančia ir tobulėti skatinančia veikla, kad būtų pajaustas bendradarbiavimo, savanorystės prasmingumas, atrasti bendraminčiai, tobulėjama, mokomasi iš savo ir kitų patirties, atrandamas pasitikėjimas savo jėgomis.

 

Lilija Liutvinienė, Kriūkų BC pirmininkė