Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

IMGP2842Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkė G.Burokienė ir toliau padeda šakiečių bendruomenių aktyvui susiorientuoti naujos 2014-2020 m. strategijos rengimo laikotarpiu, stengdamasi patarti, pamokyti, kaip nepasiklysti darbų labirintuose.
Jai vadovaujant visai neseniai šakiečių bendruomenių lyderiai kartu ieškojo atsakymo, kas yra socialinis verslas? Pagal apibrėžimus, tai veikla, kuria visuomeninę misiją vykdančios organizacijos siekia ne tik finansinės grąžos, bet ir visuomeninės naudos, taikydamos nevyriausybinio sektoriaus ir verslo vadybos principus. Skirtingai nuo tradicinio verslo modelių, socialiniame versle nesiekiama maksimaliai didinti pelno, pelnas čia tėra priemonė stiprinti visuomeninę misiją. Socialinio verslo apibrėžimas apima tiek pelno nesiekiančias organizacijas, taikančias verslo modelius, tiek ir pelno siekiančias įmones, kurių pagrindinis tikslas - visuomeninė nauda.

GuodaKartu buvo išryškinti pagrindiniai socialinio verslo bruožai - visuomeninės naudos siekis, socialinių problemų sprendimas, naudojant novatoriškus metodus ir rinkos modelių taikymas veikloms įgyvendinti bei socialinio verslo pagrindinis tikslas - teigiami socialiniai pokyčiai visuomenėje, konkrečios problemos sprendimas, judant geresnės visuomenės link. Šioje srityje daug veiklų: jaunimo ir kitų gyventojų grupių užimtumo gerinimas, skurdo mažinimas, socialiai atsakingos aplinkos kūrimas, visuomenės informavimas, paslaugų plėtra pagyvenusiems ir socialiai remtiniems asmenims, gyvenimo sąlygų ir viešosios infrastruktūros gerinimas, vietos kultūros puoselėjimas ir išsaugojimas ir kita.
Šiam laikotarpiui svarbiausia žmogiškųjų išteklių paieška, nes kiekviena vietovė turi savų, kartais tik jai būdingų problemų, ir tik jos bendruomenė gali tas problemas racionaliausiai spręsti. Talkininkai iš šalies galėtų būti tik pagalbinikai. O šiaip – viskas vietos bendruomenės rankose.
Naujųjų 2015 metų laikrodžiai jau įsakmiai tiksi ir sieniniai kalendoriai kaip rudens medžiai barsto savo lapus, lapelius. Laikas nelaukia, jis sparčiai tirpsta. Taigi nieko nelaukiant jau reikia susitikimų bendruomenėse, išjudinančių visus gyventojus, kad kiekvienas, atidamas į tokį susitikimą, atsineštų ir gerai apgalvotą idėją. Pateiktų ją bendruomenės aptarimui ir aprobavimui. Tai, be abejo, būtų bendruomenės idėjų banko turtinimas, kuris tikrai pasitarnautų naujų strateginių programų kūrimui.

 

BCA inf.

Joomla templates by a4joomla