Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Sakieciai RygojeŠio straipsnio pavadinime ne atsitiktinai surado sau vietą žodis ŽINGEIDUMAS. Tiesa, tas žodis yra žodžio SMALSUMAS sinonimas. Tačiau norėdami sužinoti apie kokį nors buitinį dalyką, tikriausiai rinksimės žodį SMALSUMAS. O ieškodami žinių, kurios praskaidrins mūsų protą, praplės akiračius, visa tai įvardinsim, be abejo, kitu pagal reikšmę giminingu žodžiu – ŽINGEIDUMAS. Žinių geidimas! Ir tai, manytina, sutapatinsim su noru įgyti šviesių žinių – tikrojo peno protui, sielai, jausmams.
Ar ne tokių skaidrių tikslų vedina spalio 22-24 d. bendruomeninių veiklų lyderių grupė - penkiasdešimt asmenų iš trisdešimties Šakių BCA bendruomenių – ankstyvą rytą patraukė pas savo šiaurės kaimynus, į Latviją ir į Švediją.
Šios kelionės idėjos autorius – Šakių savivaldybės mero padėjėjas ir rajono bendruomenių centrų globėjas Rimantas Valiukas, jau nuo praeitų metų gyvenęs mintimi, kaip tokią kelionę suruošti. Kelionės tikslas – ne tik pamatyti, sužinoti, bet ir sustiprinti tarpusavio santykius ir ryšius tarp asociacijos narių: juk visi vienas kitam tiek daug gali duoti, padėti. Juk bendraudamas su kolegomis, kiekvienas sąmoningai ar nesąmoningai tampame pavyzdžiu kitiems, skatindamas ir jų, ir taip pat savo žingeidumą, norą veikti, norą tartis, norą ieškoti. Taigi bendra kelionė, visų ilgoką laiką buvimas kartu ir apibrėžtoje erdvėje tikrai gali daug duoti: susikuria puikios sąlygos gilinti bendravimo įgūdžius, pasidalinti patirtimis, žaismingai smagiuose pašnekesiuose ar skambioj dainoj atpalaiduoti dvasią (savo tarpe turėjom puikų dainininką-armonikierių Valdą Sinkevičių, Bliuviškių BC ).Ir svarbiausia – pamatyti, sužinoti. Namo sugrįžti jau su daug erdvesniais akiračiais bei noru ir toliau tęsti jų paieškas ir toliau veržtis į tobulėjimą.

 Relaksas laiveKelionė iš Šakių prasidėjo priešaušriais, kai rytas dar tik budo iš nakties stingulio, Išvažiuojant laimingo kelio ir puikių įspūdžių mums, kaip visada, palinkėjo rajono meras Juozas Bertašius, dar ir lauknešėliu pamalonindamas.. Ir tai puiku, nes jautrus išlydinčiųjų dėmesys prieš kelionę išvykstantiems visada tarsi sako: išvykite mylimi, sugrįžkite laukiami. Mes taip ir jautėmės, ir tai buvo gera įžanga į visos kelionės trukmę. O patogiam dviaukščiam autobusui smagai įsiriedėjus pirmiausia Lietuvos, paskui Latvijos keliais, jautėmės važiuojantys giminingomis baltų žemėmis, kur tas pats debesėlis suspėja palaistyti ir lietuvišką, ir latvišką pasėlį, kur ir dažnas žodis panašiai ar net vienodai paskamba, kur skaniausia duona – juoda, ruginė.
Ir - jau Ryga. Miestas, uostas ir sostinė. Nuo Baltijos jūros audrų nemažos įlankos pastūmėta į žemyno pusę. Tačiau savoRygoje sakieciai kultūriniu lygiu, ypač architektūra artimas ne vienai senųjų Vakarų Europos miestų kultūrai. Juk čia kiekvieną atvykusįjį tikrai nustebins iš vakarų atėjusi JUGENDO architektūra, atnešusi šiam miestui daug puikios ir puošnios ornamentikos, linijų tiesumo ir grakštumo, kurį taip organiškai pabrėžia, rodos, į patį dangų šaunančios garsiųjų Rygos bokštų smailės. Ne veltui dėl nepakartojamo savo grožio ir išskirtinumo Rygos centras yra įtrauktas į UNESKO kultūros paveldo saugomų paminklų sąrašą. Taigi mums apžiūrėti buvo ką, ir vos atvykus tai buvo patvirtinta apžvalgine ekskursija. Jos metu apžiūrėjome Trijų brolių namus, Šv. Jokūbo bažnyčią – pačią didžiausią pabaltijyje, Domo katedrą, kurioje ilsisi Rygos įkūrėjo vyskupo Alberto palaikai. Apžiūrėjome Švedų vartus, gynybinių sienų liekanas. Savo grožiu stebino Rotušės aikštė, ,,Juodagalvių namas", Laisvės paminklas, Didžioji ir mažoji miesto gildijos, ,, Namas su katinu", senamiesčio gatvellių labirintai. Po trumpo laisvalaikio ir jau vakarėjant grįžtame į savo laikinus ,, namus " – autobusą, kuris mus pavėžėjo į uostą, į keltą. Ir tada - apie septyniolika valandų kelionės ne visai ramia jūra iki Stokholmo, iki gražuolės Švedijos, dar vadinamos ,,Šiaurės Venecija".
Siauriausia Stokholmo gatveStokholmas – šalies sostinė ir didžiausias Švedijos ir visos Skandinavijos miestas, išsidėstęs keturiolikoje salų ir apgyventas beveik milijono gyventojų. Visas Stokholmo archipelagas sudarytas iš 24 000 salų ir tik 1/24 dalis jų yra apgyventos. Kitos – tiesiog gamtovaizdžio puošmena, stebinanti nepaprastu grožiu. O mieste įspūdžiais mus turtino ir masino didingoji gražuolė Rotušė, kurioje kasmet po Nobelio premijų įteikimo vyksta iškilūs ir puošnūs banketai; stebino Stokholmo valstybingumo simbolis – Karalių rūmai, Didžioji Katetra, kurioje buvo karūnuojami šalies valdovai; taip pat akiratyje - Parlamentas, Riterių bažnyčia.
Ir vėl – vakaras ir laisvas laikas bei kelionė atgal į Rygą. Jūra dar labiau banguoja ir kai kam jau net širdis neramiau suspurda. Bet kur ten! Baimėms laiko nelieka, nes laive – kiek visokių pramogų: naktiniai klubai, kazino, restoranai, barai, sauna, vaikų žaidimo kambarys, diskoteka, įvairūs šou, bingo... O nakvynė, - keturvietėse laivo kajutėse.
StokholmeRytas jau vėl Rygoje ir pakeliui į namus dar aplankome Bauskės pilį ir Rundalės rūmus.
O jeigu kam nors įdomu, kas finansavo tokią kelionę, tai atsakymas toks: dalį kelionės išlaidų padengė rėmėjai, kitą dalį pasidengė patys kaliauninkai. Išlaidos nebuvo milžiniškos, o nauda po tokios pažintinės ir dvasinės atgaivos – didžiulė: kaliavusieji ne tik žiniomis praturtėjo, bet išjudino ir atlaisvino ,,pilkąsias smegenų ląsteles" kūrybingesniam tolimesnių veiklų tęsiniui.

 

Šakių BCA pirmininkė Grina Šnirpūnienė

Joomla templates by a4joomla