Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x
02Aukšti, aukšti ligi stogų,
Balti, raudoni ir geltoni
Iš tolo šviečia jurginai
(J. Degutytė)

Jurginų istorija prasideda XVI a., dabartinės Meksikos žemėse. Pirmieji jurginų žiedai į

Lietuvą atkeliavo XIX a. Populiarumą užsitarnavo už ilgą žydėjimo laiką, žiedų puošnumą

ir įvairovę. Sodinami gėlynuose, gyvatvorėms sudaryti, paslėpti neišvaizdų sodo ar daržo

kampelį, skinami puokštėms.

Rugsėjo 28 d. Mikytų bendruomenės namai jau trečią kartą pasipuošė 132 skirtingais jurginų žiedais ir įvairiaspalvėmis puokštėmis. Susirinko ne tik iš Mikytų – E. Valtienė, M. Mulevičienė, G. Skrickutė, iš Pavilkijo – K. Paplauskienė, V. Laukaitienė, L.Vaitiekūnienė, V. Bernotavičienė, iš Lekėčių – R. Levišauskienė, R. Burdulienė, G. Patašienė, A. Žasimovskienė, A. Lukošienė, bet su puikiais jurginų žiedais atvyko ir Keturnaujienos bendruomenės narės bei bendruomenės pirmininkė A. Narkūnienė. Į šventę rinkosi ne tik gėlių augintojos, sulaukėme svečių. Visada dalyvauja ir palaiko mūsų renginį Lekėčių seniūnas V. Laukaitis, atvyko rajono atstovai – vicemerė R. Rauktienė ir mero padėjėjas R. Valiukas, seimo narė O. Valiukevičiūtė. Jau tradicija tapo šventės metu rinkti gražiausią jurginą. Sėkmė lydėjo R. Levišauskienę, antrą vietą laimėjo A. Žasimovskienės, o trečią - A. Lukošienės jurginas. Pagal žiedų įvairovę buvo nepralenkiami R. Burdulienės, ne ką atsiliko K. Paplauskienės, V. Laukaitienės, E. Valtienės jurginai. Svečiai taip pat rinko gražiausią jurginą ir apdovanojo jo augintoją. Lekėčių seniūnas savo prizą skyrė pirmą vietą laimėjusio jurgino augintojai R. Levišauskienei.

Daugybe gražių žiedų džiaugėsi net tik jų augintojos, sužavėti buvo svečiai ir, kaip gražų šventės prisiminimą, išeidami galėjo pasiimti labiausiai patikusio jurgino žiedą.

Daugiau nuotraukų ČIA

Mikytų BC pirmininkė S. Kučiauskienė

Joomla templates by a4joomla