Spausdinti
Kategorija: Bendruomenių naujienos
Peržiūros: 1292

01Rugpjūčio 18-19 d. organizuojamas tradicinis Dviračių žygis po Zanavykijos krašto dvarus "Pažinkime Zanavykų kraštą", skirtas Muziejų metams paminėti. Viso žygio metu bus akcentuojama ne tik istorinė lankytinų vietų reikšmė, paveldo išsaugojimo svarba, žymių žmonių nuopelnai Zanavykų kraštui, bet ir tai, kaip kelyje turi elgtis ir atrodyti saugus dviratininkas, nes Girėnų bendruomenė dalyvauja Kelių direkcijos organizuojamame konkurse "Eismo saugumas bendruomenėse 2012" ir vykdo projektą ,,Saugus eismas zanavykams"

Organizuojamais dviračių žygiais siekiama ne tik susipažinti su Zanavykų krašto04 lankytinomis kultūrinėmis ir istorinėmis vietomis, bet ir gerinti jaunimo užimtumą, propaguoti važiavimą dviračiu, supažindinti su saugaus eismo taisyklėmis, ugdyti savarankiškumą ir savitarpio pagalbą. Zanavykų krašto muziejaus darbuotojai kartu su Girėnų bendruomenės nariais dviračių žygius rengia jau kelerius metus: 2010 m. Dviračių žygis į Sudargą, skirtas Lietuvos ir savojo krašto

istorijai: Žalgirio 600-osioms metinėms ir kraštiečio rašytojo V.Rimkevičiaus atminimui.

2011 m. Dviračių žygis į Ilguvą, skirtas Beatričės Grincevičiūtės 100-osioms gimimo metinėms.

Šis 2012 m. Dviračių žygis po Užnemunės krašto dvarus, skirtas Muziejų metams paminėti.02

Rugpjūčio 18 d. 10 val. dviratininkų kolona pajudės nuo Zanavykų krašto muziejaus. (Muziejaus g. 1 ) Važiuosime maršrutu Gelgaudiškis-Plokščiai-Kriūkai-Žemoji Panemunė - Pavilkijys - Lekėčiai - Lukšiai. Nakvynė Zyplių dvare. Ten 18 d. startuos lietuviško kino festivalis "Gervės". Renginio dalyviams jaunieji girėniškiai dalins atšvaitus, supažindins su saugaus eismo važiuojant mieste ar užmiestyje taisyklėmis. 19 d. 15 val. grįšime į Šakius. Minėto žygio metu dviratininkams bus išdalintos liemenės ir atšvaitai. Žygeivius lydės Šakių rajono kelių policijos ekipažas.

03Rugpjūčio 16 d. 15 val. Saugaus eismo renginių ciklą Girėnų bendruomenės vaikams, jaunimui, jų tėveliams pradėsime nuo paskaitos - socialinės akcijos "Saugokis ir saugok". Paskaitos metu bus suteikta itin aktuali informacija ir žinios, kad mažieji galėtų šias žinias pritaikyti savarankiškai išėję į gatvę. Tikimės, jog paskaita sulauks ne tik vaikų, bet ir jų tėvelių dėmesio. Renginyje dalyvaus Šakių r. PK kelių policijos poskyrio specialistas Gintautas Vedegys ir kriminalinės policijos specialistė Aušra Mackevičiūtė. Paskaitos-akcijos tikslas-šviesti visuomenę ir skatinti elgtis mandagiai bei atsakingai, keliuose, gatvėse, visiems kartu rūpintis eismo kultūra ir jos sklaida mūsų visuomenėje.

Rima Vasaitienė, Girėnų bendruomenės centro tarybos narė