Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

MerasKoks greitas laiko bėgsmas! Rodos, dar ne taip seniai, besibaigiant XX amžiui, kartu su visa savo valstybe žengėme per pokyčų slenkstį, kuris grąžino mus į senųjų tautos papročių gaivinimo erdves. Bet pasiekus XXI amžių jau plačiais žingsniais buvo žengiama ir į naujų tradicijų kūrimą. Šis periodas turėjo galios įžiebti daugybę naujų vilčių, bet kartu visuomenei kėlė ir klausimų. Juk greta viltį nešančių ateities kūrimo tendencijų kilo ir kitokių, kurios ir glumino, ir tolino savojo kelio neatrandančius piliečius būti atokiau nuo pokyčių ar spėriai pasirenkamų sprendimo būdų bei iniciatyvų burtis į sambūrius. Nelabai buvo įsivaizduojama, kaip būtų galima visuomenę per bendradarbiavimą ir partnerystę nukreipti naudingų ir kilnių tikslų siekimo link.
Štai taip iš karto nedrąsiai Lietuvoje prasidėjo kaimo bendruomenių centrų kiltis, savo pavyzdį atsinešusi iš Vakarų Europos valstybių. Šakių žemėje šis procesas prasidėjo 2002 metais trijų vietovių gyventojams ‒ Gelgaudiškio, Valiulių ir Kriūkų ‒ nusprendus įsteigti savo vietovių bendruomenių centrus ir jų pagalba žadinti visuomenę imtis aktyvių veiksmų ir ieškoti gerųjų savo būvio pokyčių. Šis aktyviųjų pavyzdys iš karto sujudino Šakių krašto visuomenę ir sekančiais 2003 metais tokį pat norą pareiškė dar 14 bendruomenių, todėl tais pačiais metais gruodžio mėnesio 30 d. jos visos susijungė į asociaciją. O naujų narių skaičius ir toliau augo: šiuo metu Šakių žemėje yra 39 kaimo bendruomenių centrai.
Taip šiais 2023 m. lapkričio mėn 17 d. Šakių bendruomenių centrų asociacija Sintautų kultūros centre pažymėjo savo veiklų 20-ąjį jubiliejų, įvardindama šventę gražiu ir prasmingu pavadinimu ,,Dvidešimt sėkmės laiptelių“. Bet laipteliai nėra lygus takelis ar kelelis ‒ jais reikia kopti į užsiplanuotąjį aukštį. Su darbų ir rūpesčių nešuliu kopti. Tik taip pasieksi ,,Laimės žiburį“ ant kalno, kurio stebuklais visuomenė galės džiaugtis.
Tačiau jubiliejaus šventės dalyvių nuotaikos rodė, kad per dvidešimt bendruomeninės veiklos metų ,,Laimės žiburys“ ant stataus kalno pasiektas, nes visi gražios vakaronės svečiai ir saviškiai jautėsi laimingi. Saviškių buvo virš šimto personų, gražiai pasipuošusių, nuotaikingų. Ir kaip tokiems nebūti, kai renginį savo dalyvavimu, jautriais pasisakymais ir dovanomis pagerbė tokia graži garbingų svečių plejada.

Pirmasis, kaip ir pridera, širdingus sveikinimo žodžius, paremtus tokiu nuostabiu gimtadienio tortu, tarė Šakių rajono meras Raimondas Januševičius. Tai buvo pagarbos ir savojo krašto visuomenės palaikymo bei paskatinimo, ir pagarbos svečiams kalba. Nes pagal jo išbūtąjį laiką kartu su visais šventės dalyviais matėsi ‒ jam svarbu būti kartu su bendruomeniečiais. Tą jis patvirtino betarpišku nesuvaidintu bendravimu su publika: jis sukosi šokio sūkuriuos, jo balsas aidėjo dainoje, jo dėmesio intarpai rado sau vietą šventiniame dalyvių šurmulyje.
Šakiečiams nuoširdų dėmesį parodė visi nuo pačių šios visuomeninės organizacijos susibūrimo pradžių su asociacija bendravę ir į šviesos bei visuomeninių veiklų specifikos pažinimo kelius vedę išmanantys bendruomeninių veiklų žinovai. Visi jie taip pat prisidėjo prie gyvesnio artumo jausmų sužadinimo tarp šventės dalyvių. Miesto ir kaimo čia nebuvo. Buvo tik Lietuva, tik jos lygus ir žalias Šakių krašto kampelis, kurio visuomenė suvokia gerąją geranoriško, praturtinančio bendradarbiavimo prasmę.
Tarp tokių įsimintinų asmenų buvusi ilgalaikė Šakių bendruomenių centrų asociacijos kūrimosi ištakų konsultantė ir globėja, dabar Lietuvos Seimo narė Guoda Burokienė; Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkė Virginija Šetkienė; Lietuvos vietos bendruomeniečių organizacijų sąjungos pirmininkė Eglė Juozapavičienė; Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūros atstovė Kristina Mockutė; Šakių Policijos Komisariato pareigūnė Aušra Mockevičiūtė; Šakių rajono žemdirbių sąjungos pirmininkas Rimantas Valiukas; Vilkaviškio bendruomenių sąjungos pirmininkė Lina Kružinauskienė; Renginio moderatorė Reda Kneizevičienė; Šakių rajono savivaldybės tarybos narė Rima Rauktienė; Šakių rajono seniūnai; Sintautų kultūros centro vadovė Vida Čeplevičienė ir talkininkės. Šventės nepamiršo pirmieji BCA steigėjai ir dokumentų rengėjai Vykintas Augustaitis
ir Danutė Jurgutienė.
AČIŪ visiems BC vadovams, atvykusiems į tokį gražų bendrystės forumą ir pristačiusiems savo veiklų sėkmės formules. Ir išskirtinai AČIŪ BCA tarybai. Be Jūsų išminties, nuoširdumo ir geranoriškumo tektų gyventi kaip be rankų. Tačiau Jūsų buvimu visada galima pasikliauti: puikiais Jūsų bruožais ‒ išradingumas ir diskusijų metu rodoma pagarba kitų nuomonei. O taip bendraujant darbai būna daug lengvesni, bet giliau apsvarstyti, turiningesni ir turtingesni.
Nuostabiai nuotaikinga, džiugesio pripildyta bei bendrystės šiluma sušildyta šventė, tikimės, dalyvių atmintyje ilgam išliks įsimintina. Juk tai buvo tikras bendrystės forumas. Ačiū svečiams, ačiū bendražygiams už tokią neįkainojamą dovaną pabūti visiems kartu šios nuostabios šventės auroje. Tai buvo tikras bendrystės stebuklas.
Minėdami Šakių BCA dvidešimtmetį visi stabtelėjome prie savo nuveiktų darbų apmąstymų slenksčių. Juk šventė ‒ tai ir atminties saugyklų atodangos, ir nuveiktų darbų įvertinimas. Keliai, atvedę į šią dieną, daugiau ar mažiau skirtingi. Pasiekti rezultatai taip pat. Tačiau atodūsiai, atlikus reikalingą darbą, visų artimi. Ir tai priklauso ne vienam asmeniui, o visai tai ar kitai bendruomenei. Sėkmės formulių apmąstymų tapatumai ar skirtybės turi vieną artimą jungties bruožą: jų turinyje užkoduota proveržių į šviesius tikslus dvasia. Mes visi galime džiaugtis pasiektais rezultatais, o tai reiškia, kad mūsų pasirinkto kelio kryptys buvo teisingos. Tegul visų bendruomenių sėkmės laipteliai, kopimas jais, prilygsta Sudargo bendruomenės centro žygiui, kuris rėmėsi vidine tarpusavio santarve, susitelkimu, tolerancija bei atkakliomis veiklų idėjų paieškomis ir bendruomenišku jų įgyvendinimu.

Grina Šnirpūnienė, Šakių BCA

Joomla templates by a4joomla