Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

01Lietuvos Respublikos Seimo narės Guodos Burokienės kvietimu ankstyvą gegužės 4 - osios rytą 23 Girėnų bendruomenės centro nariai lankėsi Lietuvos Seime. Seimo narė pasitiko ir nuoširdžiai papasakojo apie mūsų šalies parlamento darbą, apie jo nūdienos rūpesčius dėl šalies problemų – emigraciją, paramą šeimoms, auginančioms vaikus, švietimo sistemą bei kitas. Trumpai aptarė ir svarstomus jų sprendimo būdus. Aktuali Seimo narei ir bendruomeninė veikla. Tarp girėniškių ir p. Guodos užsimezgė draugiška diskusija. Laikas „spaudė“, todėl po bendros nuotraukos, Seimo narė išskubėjo į posėdį, o mes tęsėme ekskursiją po Seimą. Viešųjų ryšių atstovė papasakojo apie Seimo rūmus, jų trumpą istoriją. Turėjome galimybę pamatyti „gyvai“ Seimo posėdį, aplankyti senąją Seimo posėdžių salę, kurioje dabar vyksta tik iškilmingi Seimo posėdžiai. Joje duoda priesaiką naujai išrinkti Seimo nariai. Prezidento salėje drąsesnieji net pasėdėjo kėdėje, kurioje sėdi prezidentė, būdama Seime.

02Toliau kelionę tęsėme į Trakus. Pasigrožėję miestu ir paragavę tradicinių kibinų, vykome į Angelų kalvą.
2008 m. niekam nežinomos Trakų r., Užugirių kaimo bendruomenės aktyvistams kilo idėja ant kalvos įkurdinti 10 angelų ir taip pažymėti Lietuvos tūkstantmečio vardo jubiliejų. Kiekvienam šimtmečiui buvo skirta po angelą. Per tuos metus kalva tapo tiesiog angelų namais. Tai nuolat gausėjantis ąžuolinių angelų skulptūrų ansamblis Juos stato pareigūnai, atskirų profesijų grupės ir eiliniai žmonės, tikintys, jog taip lengviau pasieks savo svajonę. Šiuo metu kalvoje gyvena 36 dideli angelai, kiek greta jų yra mažesnių angelų – sunku pasakyti. Čia stovi tikėjimo, atjautos, meilės, vilties, sveikatos, dvasios ramybės, motinos ir vaiko, tautų atgimimo, Baltijos kelio, seniūnų ir kiti angelai. Įprasminant Angelų kalvos įkūrimo metines, nuo 2010-ųjų čia rengiamas kasmetinis Trakų sakralinės muzikos festivalis „Skamba giesmės angelų kalvoje''. Angelų kalvoje tokia erdvė, po kurią vaikštant sunku išlikti nepaliestam angelo sparno.
Grožėjomis kalvota Aukštadvario gamta nuo Napaleono kalno.
Ačiū vairuotojui Algiui už saugų vežiojimą ir surastą puikią vietą bendruomeniečių pabuvimui kartu prie ramaus ežerėlio.
Kelionė namo neprailgo. Dalinomės įspūdžiais, grožėjomės pavasarėjančia gamta.
Nuoširdžiai dėkojame Seimo narei Guodai Burokienei ir jos padėjėjai Kornelijai Petravičienei už viešnagę Seime, šiltą priėmimą ir paskirtą laiką mums.

Girėnų BC narė Irena Šakėnienė

Joomla templates by a4joomla